BOSS Super Phaser PH-2 original JAPAN

Kód: 1259G54
Použité
1 685 Kč 1 393 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

BOSS Super Phaser PH-2 original JAPAN

Detailní informace

Detailní popis produktu

Recenze:

Testováno na Laney VC30 a kytaře Yamaha Pacifica 302S

Základní charakteristika
Jde o modulační pedál, konkrétně je to 12-ti stupňový phaser. Pedál oplývá dvěma zvukovými módy, přičemž mód jedna má evokovat klasičtější zvuk phaseru, kdežto dvojka je podle výrobce modernější a extrémnější nastavení. Jelikož jde o efekt od firmy Boss, je to velmi univerzální krabička s velmi širokým rozsahem korekcí. Designem je naprosto odpovídající jiným běžným Boss efektům.

Zpracování
Základem je nádherně zelené, kovové Boss šasi. V horní části se nachází 4 ovládací prvky – RATE, který ovlivňuje rychlost průběhu efektu od 11ms do 14s, DEPTH kontrolující „hloubku“ průběhu, RESONANCE, který je vlastně potenciometrem ovládajícím feedback – s přibývajícími hodnotami se signál přiostřuje, stává se extrémnějším, více syntetickým. Poslední je rotační přepínač mezi módem 1 a 2. Sepnutí efektu je signalizováno jednou červenou LED nad potenciometry, PH-2 není – stejně jako mnohé jiné efekty od Boss – true bypass. Výstup i vstup je pouze jeden – žádné stereo, separátní výstupy pro wet a dry signál se nekonají. Napájení probíhá přes klasický 9V adaptér se zápornou polaritou uvnitř. Krabička zabírá velmi málo místa, čili je velmi pedalboard-friendly :-) Efekt je analogový.

Zvuk
Jelikož jde o 12-ti stupňový phaser, je jasné, že můžeme čekat spíše výraznější, více dominantní phasing. Jak jsem psal ze začátku, jde o Boss, čili je zvuk velmi univerzální a nastavení mají šíroké možnosti. To vše je ještě umocněno dvěma zvukovými módy. Zvuk phaserů s méně stupňovým průběhem je ale těžké nastavit, efekt má přece jen svůj výraznější charakter. Rozdíl mezi módem jedna a dvě je jasně slyšitelný – mód jedna je typičtější phaser, s depth cca na půlce a resonance na nule vhodný na jemné pasáže, s přibývající depth a resonance se dá použít jako velmi výrazná modulace. Mód dvě má šťavnatý zvuk vhodný napřiklad na funkové beglajty :-) Při extrémnějším nastavení depth a resonance konkrétně na mojí sestavě ale spíše sviští a zvuk postrádá nějaký pevný základ (velmi ovšem záleží na nastavení). Na jiných sestavách může efekt reagovat samozřejmě jinak – všiml jsem si po změně zkreslovadla že s jiným zkreslením se chová trochu jinak.
Všiml jsem si jedné hezké výhody – například oproti EHX Small stone – a to že je použitelná i nejvyšší možná hodnota rate – tento zvuk je velmi zajímavý, s vyšší hodnotou depth dosáhneme sekanějšího, tremolovitějšího zvuku a s nižší zase dostaneme jemnější vibrato. U Small stonu mi velmi rychlá nastavení zněla příliš chaoticky a nemuzikálně.

Spolehlivost
Je to boss... více snad není třeba říkat, jejich krabičky jsou velmi pevné a fungují po dekády naprosto bez problémů.

Shrnutí
Jde o trochu specifický pedál, ale když člověk ví, k čemu jeho zvuk chce používat, nebo se chystá k nějakým sonickým experimentům, není problém. Já osobně si ho kupoval proto, že se mi moc líbí jaké zvuky z něj tahá Mike Einziger z Incubus – na jejich nahrávkách jde efekt slyšet velmi často a velmi dobře, například v sóle v Sick Sad Little World, bridge části Warmth, intru k Pardon me, intru k Vitamin... atd. Pokud člověk hledá vyloženě analogový, jemný phaser, měl by asi koukat jinam – PH-2 je sice analog, ale příliš tak nezní. Dá se s ním pokrýt široké spektrum hudby, ovšem uživatel musí zvuky hledat – kombinací a zajímavých možností je překvapivě hodně.

Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
Pokud bych ho sehnal za slušnou cenu – u nás na bazaru se pohybuje kolem 1700kč – tak určitě ano :-)

Edit:

rozhodl sjem se pro jednoduchost přidat i ukázky ze zmiňovaných písniček od Incubus

1.část sóla v sick sad little world
http://www.box.net/shared/ky0xngozfx

2.bridge v The Warmth (upozorňuji - minimálně zde jsou použity dvě PH-2 přes sebe!)
http://www.box.net/shared/7xx8ysco49

3.intro VItamin
http://www.box.net/shared/u5pg1jxcvm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JK Avatar autora | 5.10.2021
Díky, rychle dodání, příjemná komunikace.